Blogi pierwszej linii

Jestem geniuszem klawiatury

Darek 14.12.2020

. / blockchain local bądź Jak mogę zaangażować się w projekty blockchain? bądź

Polecane: Brave browser

Możesz dowiedzieć się o projektach blockchain i pracować nad nimi, zostając pracownikiem zespołu deweloperskiego lub przekazując darowiznę na projekt. Istnieje wiele takich organizacji rozsianych po całym świecie. Jest też mała, ale pełna pasji grupa ludzi pracujących nad projektem 24/7. Zapewniają niesamowitą perspektywę i głębokie zrozumienie projektu. Pozwala to na podejmowanie inteligentnych decyzji dotyczących tego, jak projekt będzie rozwijany.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji o projektach blockchain w Rosji?

W Rosji istnieje wiele zdecentralizowanych społeczności mediów kryptowalutowych i blockchain. Sprawdź je!

Co to są blockchainy i skąd je biorę?

Blockchain to system do przechowywania i dystrybucji danych blockchain. Jest to kopia łańcucha bloków Bitcoin przechowywana w dowolnym miejscu na komputerze. W każdej chwili możesz uzyskać dostęp do starego łańcucha bloków, uruchamiając starą wersję wiersza poleceń:

blockchain stary

Możesz również sprawdzić status łańcucha bloków w dowolnym momencie, wysyłając cyfrowy znak do zespołu programistów. Zapewni to, że aktualna wersja łańcucha bloków zostanie uznana za autorytatywną.

Jak działa Bitcoin?

Każda cyfrowa moneta jest powiązana w systemie z partią N-P (N-P to klucz prywatny użytkownika). Po połączeniu są łączone w sposób scentralizowany, dzięki czemu nie mają znaczenia, który węzeł jest podłączony do sieci. W rezultacie system działa w sposób zdecentralizowany, a tym samym niezwykle przejrzysty.

Jakie są różnice między kryptowalutami a innymi systemami blockchain?

Istnieje wiele różnic między kryptowalutami a innymi blockchainami. Jednak najważniejsze z nich to:

Księga rozproszona - wszystko jest śledzone w księdze, w której każdy zapis jest powiązany z opisem transakcji;

- wszystko jest śledzone w księdze, w której każdy wpis jest powiązany z opisem transakcji;

Bitcoin blockchain - wszystkie transakcje są rejestrowane w publicznej księdze, gdzie może je przeglądać każdy, kto ma dostęp do systemu;

liczba użytkowników systemu jest ograniczona, utrzymuje go ponad 1000 wolontariuszy, którzy zapewniają wsparcie i pomoc przez cały czas trwania projektu;

blockchain jest całkowicie przezroczysty, tj. każdy może to zobaczyć;

  • nie można sfałszować księgi;
  • nie można oszukać systemu;

nie jest możliwe manipulowanie strukturą nagrody za monetę ani danymi historycznymi. To jest ściśle historyczne.

Historia łańcucha bloków

Historia łańcucha bloków jest raczej krótka. Wszystko zaczęło się w 2009 roku, kiedy Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin. Był mocno zainspirowany siecią Ethereum i jej zdolnością do efektywnego funkcjonowania na rynku. W ciągu jednego roku Bitcoin stał się jedną z najczęściej używanych walut cyfrowych na świecie.

W 2013 roku rząd Japonii podjął próbę uregulowania sieci. Nie udało się, częściowo z powodu wpływu elity technicznej. W 2014 roku to samo wydarzyło się w Chinach. Rząd mocno regulował rynek kryptowalut, naciskając na firmy, aby przestrzegały przepisów zabraniających nadużywania systemu, w tym rekompensaty za utracone zyski. W maju 2015 roku rząd Indii próbował uniemożliwić giełdom kryptowalut otwieranie kont w tym kraju. Od września 2016 r. Rząd Korei Południowej rozważa uznanie Bitcoina za legalny instrument finansowy. Podejmowano również próby stworzenia krajowej kryptowaluty

Polecane: blog article generator

Polecane: Programy i usługi SEO

Tagi: kryptowaluty