Blogi pierwszej linii

Jestem geniuszem klawiatury

Darek 27.01.2021

Zimowe treningi kolarskie i ich zastosowanie

Polecane: Fajna strona

W tym sezonie zimowe treningi dobiegły końca, więc czas skupić się na letnich treningach. Niezależnie od wieku, poziomu umiejętności czy zainteresowań każdy znajdzie coś dla siebie.

Krótka historia treningu zimowego

Początki treningu zimowego sięgają czasów starożytnych, na które wpływ miały trudy greckich wyspiarzy. Wykonywali ciężką pracę fizyczną, aby zdobyć pożywienie i schronienie przed zimą. To właśnie w tych trudnych czasach w ludzkim ciele zaczęły się rozwijać wielkie przystosowania. Ferie zimowe sprawiły, że ludzie stopniowo doszli do siebie i znów zaczęli myśleć o sporcie i innych formach aktywności fizycznej.

Jednym z wielkich sportów jest pływanie zimowe. Dzięki temu skutecznie pozbywamy się ciepła i żyjemy latem i zimą w temperaturach znacznie powyżej 10 stopni. Latem pokrywa nas gruba warstwa powietrza, którą latem trudno oddychać. Zimą dzięki mocnemu i elastycznemu spodowi możemy swobodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce nawet w ciemności.

Letnie szkolenie

Latem musimy zadbać o swoje zdrowie i skupić się na odpowiednim nawodnieniu. Ważne jest, aby pić i pić o właściwej porze. Nie da się trenować w środku sezonu bez uzupełniania płynów.

Zimą bardzo ważne jest również korzystanie z dobrze dostosowanej ścieżki szkoleniowej. Dzięki temu wiele osiągamy.

Jedną z najbardziej fundamentalnych zmian podczas zimowego treningu jest zmiana pozycji i kierunku jazdy.

Najczęstszym jest ruch nóg, który powoduje utratę równowagi i splątanie ciała. Najczęściej opaski uciskowe są używane w celu złagodzenia tego problemu.

Zimowe buty rowerowe, jeśli jeszcze ich nie masz

Latem ważna jest również wymiana podeszwy butów na buty zimowe. To samo dotyczy okularów, jeśli jeszcze ich nie masz. Z reguły osoby noszące buty rowerowe również decydują się na zakup systemu sznurowania na zimę.

Do wyboru mamy również buty rowerowe ze specjalną powłoką lub bez, co znacznie poprawia komfort zimą.

  • Przeczytaj więcej na: Winter Cycling Sewelcoft Seweryn
Tagi: buty zimą latem dzięki zimowe paznokcie zimowe igrzyska olimpijskie zimowe buty zimowe buty damskie